وبلاگ آموزشي كامپيوتر و موبايل وبلاگ آموزشي كامپيوتر و موبايل .

وبلاگ آموزشي كامپيوتر و موبايل

تاريخچه هدفون چيست؟

آيا در مورد چگونگي ساخت هدفون اطلاعاتي داريد؟ اين مقاله به توضيحي مختصر در رابطه با تاريخچه هدفون ، اولين هدفون جهان و اينكه مخترع هندزفري و هدفون كيست مي پردازد. احتمالا زماني كه اين مقاله را مطالعه مي كنيد در نزديكي شما يك هدفون بي سيم نيز قرار دارد و حتي ممكن است در حين خواندن اين مقاله در حال استفاده از هدفونتان باشيد.

تاريخچه هدفون

 

 

تاريخچه ي هدفون بي سيم و سيم دار

با توجه به حضور هميشگي و اساسي هدفون در ميان زندگي امروزه ما، اگر نگاهي به تاريخچه پيدايش هدفون داشته باشيد، قدمت طولاني هدفون ها قطعا شما را شگفت زده خواهد كرد.

ممكن است هدفون هاي اوليه نسبت به هدفون هاي استاندارد امروزي كمي عجيب و غريب به نظر برسند ولي اساس و پايه فناوري به كارگرفته شده در تمامي آن ها تقريبا مشابه است و بيش از يك قرن است كه تقريبا تغييرات آن چنان زيادي نداشته اند.

اكنون نگاهي كوتاه به برخي از نقاط عطف در روند پيدايش اين ابزار پركاربرد در مانيتورينگ، پخش موسيقي، گيمينگ، ورزش و ... مي اندازيم.

نخستين هدفون هاي ساخته شده بيشتر شبيه راديوهاي قابل حمل يا همان (BoomBox) بودند كه بر روي شانه كاربر قرار مي گرفتند.

 

تاريخچه پيدايش هدفون

 

تاريخچه پيدايش هدفون به دوران قبل از دهه 1800 بر مي گردد. در واقع مي توان گفت كه اولين هدفون هاي ساخته شده در آن زمان توسط اپراتورهاي تلفن استفاده مي شدند. ساختار اين هدفون ها به گونه اي بود كه دستگاه بر روي شانه ي شخص نصب مي گرديد اما به خاطر وزن سنگين اين هدفون ها (وزني معادل 10 پوند (4.5كيلوگرم)) شخص استفاده كننده احساس راحتي نمي كرد.

در واقع اولين هدفون جهان توسط Ezra Gilliland اختراع شد. برد سوئيچ تلفن و زنگ مغناطيسي موجود در اين دستگاه به اپراتور اين امكان را مي داد تا بدون كمك دست ها و در واقع به صورت هندزفري حداقل به صورت كارآمدتري از تلفن استفاده نمايد.

گيلي لند رفيق صميمي توماس اديسون بود كه اولين تلفن خانه را در دهه 1870 ميلادي در شهر ايندياناپوليس تاسيس كرد.

نسخه اوليه ايرپاد (earbuds) توسط يك مهندس فرانسوي ثبت و اختراع شد.

 

 

مخترع هندزفري كيست

 

مخترع هندزفري كيست ؟

يكي از سوالاتي كه حتما ذهن شما را به خود مشغول كرده است اين است كه مخترع هندزفري كيست و اولين هندزفري جهان در چه زماني ساخته شده است؟

مخترع هندزفري مهندسي فرانسوي به نام ارنست مركادير (Ernest Mercadier) در اوايل دهه 1890، يك ست دوتايي از هدفوني كه در داخل گوش قرار مي گرفت را اختراع، و به ثبت رسانيد. مطابق با حق اختراع ثبت شده، ارنست مركادير مخترع هندزفري باور داشت كه:

به منظور بهبود در روند سيستم گيرنده هاي تلفني، آن ها بايد به اندازه كافي سبك باشند تا كاربر حمل آسان و راحتي را در هنگام استفاده از آن تجربه كند. در نهايت، پس از انجام آزمايش هاي جدي و فراوان ارنست مركادير موفق به ساخت گيرنده هاي تلفني مينياتوري با وزن كمتر از 13.4 اونس (حدودا 50گرم) شد.

حتي اين گيرنده ها براي قرارگرفتن در درون گوش كاربر طراحي شده بودند. به مرور زمان اين شاهكار باورنكردني نمونه اي از كوچك سازي جسمي بود كه تا زمان توسعه ي مجدد هدفون هاي ايربادز(earbud) ديده نشده بود.

ويژگي شگفت انگيز اين هدفون وجود يك لايه پلاستيكي پوششي در هنگام استفاده بود تا از اين طريق از اصطكاك دهانه گوش در زمان استفاده كاسته شود. اين ويژگي به طرز موثري از ورود صداهاي خارجي و اطراف به داخل هدفون جلوگيري مي كرد.

الكتروفون قدم اوليه اما مهم ديگري بود كه در اين مسير برداشته شد.

اولين هدفون جهان

با اين وجود، تصور ما از آنچه كه امروزه به عنوان هدفون در نظر داريم نسبت به آن زمان متفاوت مي باشد، الكتروفون در دهه 1890 ميلادي در انگلستان اختراع شد. در واقع الكتروفون دستگاهي بود كه به كاربر امكان شماره گيري و تماس با اپراتور برد سوئيچ را مي داد. مسئوليت اپراتور در واقع اتصال كاربر به برنامه ها و اجراهاي زنده و حتي سخنراني هاي كليسا در روزهاي يكشنبه در لندن بود.

فناوري الكتروفون ها تا حدود 30 سال مورد استفاده قرار گرفت و در نهايت با ظهور تكنولوژي راديو، كمتر مورد استفاده قرار گرفت.

اين ايده در واقع همان ايده اي است كه در هدفون هاي امروزي مورد استفاده قرار مي گيرد. درست همانند يك جفت گيرنده كه بر روي گوش ها قرار مي گيرد و شما مي توانيد به موسيقي دلخواهتان گوش دهيد.

در سال 1906، دفترچه راهنماي تلفن مانندي در يك آگهي تمام صفحه در لندن چاپ مي شد، در اين دفترچه ي راهنماي تلفن، ليستي از 14 تئاتر وجود داشت كه مشتركان مي توانستند هر شب به برنامه ي مشخصي گوش كنند. اين در حالي بود كه براي روزهاي يكشنبه، 15 كليسا خدماتي را از اين طريق ارائه مي دادند. اما، با وجود محدوديت و مختصر بودن سرويس ها در آن زمان با استقبال زيادي مواجه شده بود و توانست در ميان مردم از محبوبيت خاصي برخوردار شود.

شركت الكتروفون در سال 1894 تاسيس شد و تا سال 1896 پنجاه مشترك داشت. تعداد مشتركان اصلي اين شركت در سال 1919 به هزار تن افزايش پيدا كرد. در سال 1923 با بيش از 2000 مشترك توانست به درجه بالايي از اعتبار در نشان اختصاري خود دست پيدا كند.

اگرچه تا اين زمان، گيرنده هاي راديويي بي سيم تا سال 1924 غيرقابل استفاده و به نوعي خاموش شده بودند، شركت الكتروفون حدود نيمي از مشتركين خود را از دست داد و در سال 1925 از فعاليت كاري خود كنار كشيد.

ناتانيال بالدوين (Nathanial Baldwin) و هدفون هاي دريايي اش

هدفون بي سيم اوليه

در حالي كه الكتروفون محبوبيت بيشتري پيدا مي كرد، در سمت ديگري، در منطقه ي آتلانتيك، ناتانيل بالدوين (Nathanial Baldwin) بر روي ميز آشپزخانه ي خود مشغول به اتصال و سيم كشي سيم هاي مسي به منظور اتصال بيش از يك مايل (1.6 كيلومتر) سيم به هر گوشي هدفون بود. بالدوين اميدوار بود تا راهي براي تقويت صدا در هنگام سخنراني در معابد را پيدا كند.

او با موفقيت دستگاهي را توليد كرد كه بدون استفاده از برق مي توانست صدا را دريافت كند. اين طرح اوليه در واقع پيش زمينه اي براي طراحي هدفون بي سيم است كه ما همچنان امروزه از آن استفاده مي كنيم.

در آن زمان، سرمايه گذاران خصوصي به تمسخر اين ايده پرداختند ولي نيروي دريايي ايالات متحده برخلاف آن ها، با خريد ده ها دستگاه جديد براي اپراتورهاي راديويي خود از اين ايده حمايت كرد و اين اختراع از آنجا به دست فراموشي سپرده و گويي خاموش شد.

بر اساس گزارش SSence هدف نظامي استفاده از اين نوع هدفون بي سيم، از اين جهت بود كه سربازان براي شناسايي كردن صداهاي پخش شده از مناطق دوردست از هدفون ها كمك مي گرفتند. پس از مدتي، آن ها شديدا متوجه زيبايي تك بعدي اين هدفون ها نسبت هدست هاي الكتروفون دستي شدند. به عبارتي، اين نوع هدفون بي سيم در آن دوره بسيار زيباتر و با سليقه‌تر از هدفون هاي الكتروفون طراحي شده بودند.

آنتني كه از جنس فلز برنج بر روي هر گوشي هدفون تعبيه شده بود اين امكان را به كاربر مي داد تا بتواند هدست را در اندازه هاي مختلف تنظيم كند. در واقع اين اختراع تكميل شده نسخه ي اوليه اي از هدستي محسوب مي شد كه توسط نويسنده معروف فرانسوي يعني ژول ورن در داستان هايش پيش بيني كرده بود.

چندين شركت از جمله شركت آلماني Beyer dynamic سعي در توليد دستگاه هاي مشابهي براي چهل سال آينده را داشتند. در واقع، اين شركت در زمينه ي توليد هدفون (1937)، اولين شركت توليد كننده ي اين محصول است.

خلبانان آلماني جز اولين افرادي بودند كه تجربه شنيدن صداي استريوفونيك (stereophonic) را داشتند. پيشرفت جالبي كه در هدفون هاي مدرن وجود داشت. در واقع، اولين افرادي كه تجربه شنيدن صداي استريو را داشتند، خلبانان آلماني در جنگ جهاني دوم بودند كه توانستند از طريق هدفون اين صدا را تجربه كنند.

كتاب گرامافون، فيلم و نسخه ماشين نويس شده ي اين داستان كه توسط نويسنده ي مشهور فردريك كيتلر (Friedrich Kittler) به رشته ي تحرير درآمده است، در واقع شرح سيستم رادار خلاقانه اي است كه توسط نيروي هوايي آلمان استفاده مي شده است. در طول جنگ جهاني دوم، اين سيستم به خلباناني كه از هدفون استفاده مي كردند امكان دستيابي به مقاصد و بمب افكن ها براي پرتاب دقيق بدون ديدن هدف را مي داد.

هروقت خلبانان به هدف خود دست پيدا مي كردند، دو سيگنال باهم ادغام شده و صدايي ممتد را ايجاد مي كردند. همانطور كه كيتلر در كتاب خود مي نويسد:

از نظر تاريخي، [خلبانان آلماني] اولين استفاده كنندگان هدفون با صداي استريويي كه امروزه تمامي ما با آن آشنا مي باشيم بودند.

چندين سال بعد از جنگ، AKG اولين هدفون هاي دوتايي خود را توليد كرد. اين هدفون K120s ناميده شد. طراحي ذهني بكار گرفته شده در اين مدل محبوبيت باورنكردني اين محصول را اثبات مي كند. همين طراحي ذهني و محبوبيت بيش از حد اين محصول كافي بود تا شركت سازنده، فعاليتش را از توليد در زمينه محصولات و تجهيزات صنعت فيلم به تجهيزات صوتي تغيير دهد.

اما جهش بزرگ بعدي در سال 1958 رخ داد، زماني كه جان كاس (John Kass) مخترع اولين جفت هدفون هاي استرويي با صدايي واقعي، مدل Kass SP-3 را اختراع كرد. مدل هاي اوليه شامل بلندگو هاي كوچك پوشيده از مقوا و فوم مورد استفاده در مبل بودند، ولي همين مدل هاي اوليه تاثير فوري و بسزايي در سراسر جهان داشتند.

 

هدفون بي سيم استريويي

اين شركت در ابتدا با هدف نشان دادن كيفيت، دستگاه ضبط قابل حملي كه داراي سوئيچ مخصوص، مناسب براي گوش دادن به موسيقي بود را نمايش داد. هدفون هاي ساخت اين شركت درست همانند موسيقي راك اند رول (Rock Roll) با محبوبيتشان، صنعت موسيقي را در دست گرفتند.

در دهه 1960، اين كمپاني جديد ترين هدفون خود را در همكاري با Beatles تحت عنوان Beatlephones معرفي كرد. اين هدفون به طور ويژه براي مخاطبان و كاربران جوان تر روانه بازار گرديد. در واقع اين كمپاني روند بازاريابي را با هدف خاصي شروع كرد و آن هدف خاص هم افراد جواني بودند كه نسبت به ساير افراد بزرگسال تمايل بيشتري به گوش دادن به موسيقي داشتند.

درست پيش از اين، در اواخر دهه 1950، شركتي به نام استاكس (Stax) فعاليت خود را آغاز كرد. اين شركت با توليد اولين جفت هدفون هاي الكترواستاتيك در جهان به نام SR-1، نام خود را در بازار ثبت كرد. اين محصولات در ابتداي دهه 1960 ميلادي روانه ي خط توليد شدند.

از Sennheiser گرفته تا سوني و Bose و Oneodio و در نهايت iPod

در اواخر دهه 60، كمپاني كاس (Kass) با تعداد زيادي از رقبا مواجه شد. شركت هايي نظير فيليپس اقدام به توليد انواع هدفون بي سيم و با سيم مقرون به صرفه كردند. اما اين سنهايزر (Sennheiser) مدل HD414 بود كه آغازگر انقلاب بزرگ ديگري در زمينه ساخت هدفون شد. در طراحي اين هدفون، از فوم هاي ضخيم خبري نبود، در نتيجه هدفون Sennheiser HD414 با استفاده از باز طراحي هدفون هاي قبلي توانست هدفون سبك تر و كم حجم تري از مدل هاي پيشين را ارائه كند.

گويي شوكي بر بازار وارد شد كه در سال 1969 بيش از 100 هزار واحد از اين هدفون سنهايزر به فروش رسيد. همچنين طراحي اجرا شده در اين هدفون به عنوان يك طراحي پيش فرض تا بيش از يك دهه مورد استفاده قرار گرفت.

 

هدفون بي سيم سوني

 

سپس واكمن سوني (Sony Walkman) وارد عرصه ي توليد گشت. در سال 1979، انتشار موزيك پلير قابل حمل سوني باعث شد هدفون سنهايزر HD414 از صحنه ي توليد دور شده و توليد آن ها كم كم مهار گرديد.

اين امر به منظور ايجاد يك تجربه ي جديد از موزيك پليرهاي قابل حمل همانند طوفاني سهمگين كل دنيا را در برگرفت.

در حالي كه كيفيت صداي پخش در هدفون هاي ارائه شده به همراه واكمن بسيار پايين، ضعيف و وحشتناك بود، همين امر سبب شد تا توليدكنندگان واسط در توليد هدفون دست به كار شده و با توليد نوع جديدي از موزيك پلير به نام Discman كه با CD پخش موزيك را انجام مي داد سعي در پركردن اين خلا بزرگ كردند تا در نهايت به موفقيت بزرگي منجر شد.

 

هدفون بي سيم حرفه اي

 

دهه 1980 شاهد اختراع مجدد ايربادز يا همان (earbuds) بود. همچنين در اين دهه هدفون هاي درون گوش يا هندزفري هاي كوچك نيز ظهور پيدا كردند. اگرچه پيدايش اين محصولات خلاقانه بود اما، به اندازه ي اختراع استيو جابز (Steve Jobs) تاثير گذار نبودند.

در حالي كه در سال 1979، شركت سوني در حال راه اندازي انقلابي جديدي در موسيقي از طريق واكمن بود، دكتر عمار بوز (Amar Bose) با الهام گرفتن از كيفيت وحشتناك هدفون هايي كه در طول سفرهاي هوايي به مسافران داده مي شد، به دنبال راهي براي جلوگيري از ورود سر و صداهاي بيرون در هنگام استفاده از هدفون بود.

هدفون هاي (Noise-canceling) با هدف جلوگيري از ورود صداهاي اطراف به داخل هدفون، در اصل، تبديل به يك ابزار كاربردي و مفيد براي استفاده خلبانان به جاي مصرف كنندگان عادي به بازار عرضه شدند. در نهايت، اين تكنولوژي راهش را در بازار الكترونيك مصرفي با عرضه ي هدفون هاي (Bose QuietComfort) در سال 2000 پيدا كرد.

استيو جابز و اپل از تاريخچه ي هدفون براي ثبت توليدات خود استفاده كردند.

قدم بعدي آيپاد (iPod) بود.

كمپاني اپل ايرپاد را توليد نكرد، چراكه از همان روزهاي اول اختراع هدفون، ايرپادها طراحي شده بودند، اما تصميم طراحي ايرپاد زماني اجرايي شد كه موزيك پلير iPod MP3 در سال 2001 توليد و راه اندازي شد. همراه با توليد اين موزيك پلير هدفون بي سيم de facto براي دهه ي بعدي متبلور و طراحي شد.

 

تاريخچه هدفون بي سيم

 

در سال 2008، جيمي لاوين (Jimmy Iovine) و افسانه رپ، آندره يانگ (Andre Young) در مشاركت براي ساخت خط جديدي از هدفون بي سيم تحت عنوان Dr.Dre شناخته شدند. اين نوع از هدفون بي سيم در واقع مدل هاي اوليه هدفون هاي بيتس Beats بودند.

در اصل اين هدفون ها به منظور روي كارآمدن مجدد باس شديد هدفون هاي قبلي طراحي شدند تا سبك هاي موسيقي چون رپ و هيپ هاپ بتوانند صحنه هاي موسيقي را تحت تاثير قرار دهند.

 

هدفون بي سيم گيمينگ

 

هدفون هاي بلوتوث دار پيشرفتي بزرگ در صنعت توليد هدفون محسوب مي شدند. با توجه به گذشت يك قرن پس از اختراع هدفون، مدل هدفون بي سيم، تحت عنوان هدفون هاي بلوتوث دار معرفي شدند. درواقع، يكي از اولين هدفون هاي بلوتوث دار مصرفي در اواخر دهه 1990 روانه بازار شد. اين هدفون بي سيم در واقع هدست موبايلي بود كه جايزه ي بهترين نمايش فناوري را اندكي پس از عرضه به بازار، در كمدكس (COMDEX) از آن خود كرد.

همزمان با قدمت هزارساله اختراع هدفون، اولين تلفن هاي همراه با فناوري بلوتوث به بازار عرضه شدند. تعداد زيادي از دستگاه هاي مرتبط نيز پس از عرضه به بازار همانند Ericsson T39 پديدار گشتند.

در اواسط دهه 2000 ميلادي، هدفون استريوفونيك بلوتوث دار براي نخستين بار پديدار شد. اما اين مدل تا اوايل دهه 2010 ميلادي زمان برد تا بتواند به طور گسترده اي محبوب شود. و در نهايت، اين موارد ماندني جايگزين هدفون هاي سنتي شدند.

اكنون هدفون هاي بلوتوث دار تقريبا به اندازه هدفون هاي معمولي در دسترس مي باشند. اما حقيقتا ايرپادهاي بي سيم هنوز يك فناوري نسبتا جديدي تلقي مي گردند.

براگي دش (Bragi Dash) جز برخي از اولين برندهايي بودند كه در ابتدا پديدار گشتند تا تلاش براي حفظ ارتباط ثابت در بين ايرپادها برقرار بماند. اما، اين اتفاق تا سال 2016 به وقوع نپيوست. تا زماني كه هدفون هاي Bragi ,oneodio ،Jabra’s Elite Sport و ايرپادهاي اپل همگي به اين توافق رسيدند كه به روشي كه قرار بود اين فناوري كار كند، نتيجه بخش بوده است.

از آن زمان به بعد بسياري از توليدكنندگان واسط و فرعي نيز به ساخت اين محصولات ملحق شده و مشابه چنين محصولاتي را با قيمت پايين تر توليد كردند، اما كيفيت صدا و ساختار هدفون هاي چنين توليدكنندگاني قابل مقايسه با كيفيت هاي اصلي آن نبوده و هيچ ضمانتي براي وجود كيفيت بالاي محصول و ماندگاري آن وجود نداشت.

برخي از تحولات جديدي كه به ويژه از سوي كمپاني اپل صورت در حال انجام مي باشد، سعي در بهبود ايرپادهاي بلوتوث دار دارد. براي مثال يكي از اين تحولات، فناوري لغو صداي اطراف يا همان Noise Cancellation مي باشد.

هدست بي سم حرفه اي استريويي

به هرحال، ايرپادهاي بلوتوث دار احتمالا براي باقي ماندن در بازار وجود دارد تا در آينده اي نه چندان دور براي بهتر يا بدتر شدن وضعيت، تسلط بازار را در دست بگيرد.

آينده هدفون بي سيم چگونه خواهد بود؟

همانگونه كه مشاهده شد، هدفون از روزهاي آغازين در اواخر دهه 1800 مسيري طولاني را طي كرده و امروز بازار براي اين محصول ميلياردها دلار ارزش قائل مي باشد.

با وجود چنين تقاضايي، شكي نيست كه توليدكنندگان به دنبال چيزهاي بزرگ تري در صنعت توليد هدفون بي سيم مي باشند. اما مرحله ي بعدي چه مي تواند باشد؟

اين فناوري از قبل جهش هاي گسترده اي را در زمينه ي كوچك سازي ابعاد محصولات، كيفيت صدا، لغو صداي اطراف و اتصال بي سيم ايجاد كرده است. اما سوال اين است كه چه چيزي براي بهبود اين محصول همچنان دست نيافتني بوده است؟

در واقع، يكي ازحوزه هاي كه مي توان به سمت بهتر شدن در آن حركت كرد، رويكرد هدفون بي سيم يا طراحي ايرپاد تك سايز مي باشد. يك شركت مستقر در آلمان به نام (Oneodio)، در حال حاضر مشغول به كار در زمينه افزايش بالقوه بازار تكنولوژي در رابطه با هدفون بي سيم و سيم دار مناسب براي مانيتورينگ، ميكس و مستر، پخش حرفه اي موسيقي، تلويزيون، فعاليت هاي ورزشي، هدفون بي سيم گيمينگ و توليد هدفون استوديويي با كيفيت مي باشد. هدف از اين كار تعيين آينده تكنولوژي است.

كمپاني Oneodio در سال 2018 اولين هدفون بي سيم هوشمندش را طراحي كرد. طراحي اين هدفون بي سيم از ويژگي 3 در 1 برخوردار مي باشد به طوري كه تلفيق سه ويژگي كيفيت صدا، راحتي گوشي و بلندگوي پرقدرت بولوتوثي در قالب يك هدفون بي سيم را براي شما به ارمغان مي آورد.

سازندگان اين مدل هدفون بي سيم Oneodio ادعا مي كنند كه اين مدل داراي امكاناتي چون پخش برترين كيفيت صدا، كنترل لمسي خازني، استفاده راحت حتي در هنگام حركت و استفاده ي مناسب براي كل روز و ... مي باشد.

 

هدفون بي سيم ورزشي حرفه اي

 

بنيان گذار و مدير ارشد طراحي هاي نظري شركت Oneodio اذعان داشت كه:

هدف ما از تاسيس Onodio طراحي مجدد هدفون هاي مدرن هم از نظر شكل و ظاهر و هم از نظر عملكرد و كارايي مي باشد. به طوريكه كه با تمامي جوانب استفاده روزانه ي كاربر، چه در خانه، چه در اجتماع و رفت و آمد و چه در محل كارسازگار باشد.

ما مشتاقيم كه بتوانيم هدفون بي سيم Onoodio را راه اندازي كرده تا محصولي را به مشتريان ارائه دهيم كه مجهز به جديدترين فناوري ها است، تجربه اي بي نظير براي استفاده ي مداوم از اين محصول در هر شرايط.

يكي از بي نظير ترين و منحصر بi فردترين ويژگي هاي هدفون بي سيم و سيم دار OneOdio، قابليت تطابق و سازگاري آن هاست. شكل ظاهري و طراحي گوشي ها به صورتي است كه علاوه بر محصور ماندن گوش در هنگام استفاده، احساس راحتي را براي كاربر به ارمغان مي آورد و هيچ گونه حس گرفتگي يا مزاحمتي براي فرد ايجاد نمي كند. ويژگي هاي ذكر شده نه تنها باعث احساس راحتي فرد مي شود بلكه شركت سازنده مدعي است كه تجربه گوش دادن به موسيقي با استفاده از هدفون بي سيم Onoodio را در هيچ زمان و هيچ هدفون مشابهي نمي توان احساس كرد.

وي در ادامه افزود:

"هيچ هدفون بي سيمي به اندازه هدفون هاي شركت Onoeodio با زندگي شما سازگار نيست. همچنين اين محصولات نحوه ي تعامل و استفاده روزانه ما از تكنولوژي را در مقياس گسترده اي تغيير مي دهند."

هدفون ها در طول تاريخچه بلند مدت خود هميشه وجود خود را حفظ كرده اند. و رسالت خود و عملكرد اساسي آنها كه همان كمك به جنبه هاي صوتي زندگي انسان ها مي باشد را از دست نداده اند. فناوري هاي گوناگون پس از به وجود آمدن در زندگي، پس از مدتي كمرنگ شده و تنها مدتي قابل استفاده مي باشند. اما تا زماني كه موسيقي وجود داشته باشد، و حتي تا زماني كه سلول هاي مغزي و سيگنال هاي الكتريكي ما قادر به درك اصوات موسيقيايي مي باشند اين تكنولوژي بخشي از زندگي ما خواهد بود.

لذا، همانند الان كه اصوات، مصرانه در تكنولوژي هاي پيشرفته جاي خود را پيدا كرده اند، هدفون بي سيم همچنان تنها راه براي ادامه دادن در مسير اين فناوري مي باشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۹:۲۲ توسط:گلي ناز موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :